Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU, İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NDA TANITILACAK

Ordu, 28 Ağustos-6 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’nda tanıtılacak. 

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması için her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını söyledi. 

Bu yıl 84’üncüsü düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’na katılımla ilgili bilgi veren Vali Balkanlıoğlu, “Bu fuar ve tanıtım günü, Karadeniz adına en geniş kapsamlı organizasyondur. Karadeniz Konfederasyonu (KADEKON) tarafından düzenlenen bu tanıtım günleri, Karadeniz Bölgesinde yer alan 18 ilimizi temsilen valilikler, belediyeler, odalar ile bağlı ilçeler ya da kamu kurumlarının bir veya bir kaçının katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Bir milyonu aşan ziyaretçi sayısıyla illerin tanıtımına katkı sağlayan bu organizasyon, illerimizin tanıtılması ve kalkınması için çok önemlidir. Bu nedenle, Valiliğimizi temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katılacağı ve 28 Ağustos - 6 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Karadeniz Kültür Sanat Fuarı’nda amacımız, ilimizi en iyi şekilde temsil ederek, Ordu’nun tanıtımına ve ekonomisine katkıda bulunmaktır” dedi. 

Gıda ürünleri-gıda teknolojileri ve yan sanayi ürünlerin de yer alacağı İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), "Köklü Geçmiş, Aydınlık Gelecek" sloganıyla 28 Ağustos-6 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek. 84. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)'nın bu yılki teması "Eğitim" olacak.

Aynı zamanda, Fuarın Basmane kapısında yer alan bölümünde bu yıl Karadeniz Konfederasyonu (KADEKON) tarafından Karadeniz kültürüne yönelik gıda satış ve yeme içme alanı oluşturulacak. 08-22 saatleri arasında ziyaretçilere açılacak olan fuarda, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri 3. holde bulunacak.