Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“51.KÜTÜPHANE HAFTASI”NDA VALİMİZ SAYIN İRFAN BALKANLIOĞLU’NA ZİYARET

51. Kütüphane Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur TOPARLAK, Gazi Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir SEÇİL ile birlikte Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nu makamında ziyaret etti. 
Ziyarette, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur TOPARLAK tarafından Kütüphaneler Haftası dolayısıyla yapılacak olan etkinlikler hakkında Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’na bilgi verdi.
 
Kütüphane Müdürlüğü olarak yapılan faaliyetleri de anlatan Uğur TOPARLAK, Gazi İl Halk Kütüphanesinin alt katında bulunan 800 metre karelik alanı, 200 kişilik etüt merkezi olarak kütüphanenin hizmetinde kullanacaklarını ve 1 ay içinde faaliyete geçeceğini ifade etti ve kütüphaneye kayıtlı üye sayısında yapılan çalışmalar sonucunda önemli oranda artış sağlandığını sözlerine ekledi. 

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, ”Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak gerekiyor. Kitap okumayan kişi okuduğunu da anlayamaz” diyerek, kitap okumanın önemine vurgu yaptı. 

“Çok kitap okuyanın kelime haznesi artar, sınavlarda başarılı olur. Kendisini daha rahat ifade eder” diyen Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, kendisinin de çok kitap okuduğunu belirterek, kitap o kumanın faydalarını çok gördüğünü ifade etti ve “Çocuklarımıza çok kitap okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.