Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"KİTAP VE OYUNCAK PAYLAŞIM EVİ" AÇILDI

Altınordu ilçesi Düz mahalle Sıırıpaşa Caddesi üzerinde, 19 Eylül Ortaokulu önünde kurulan ve bir nevi kitap ve oyuncak kumbarası niteliğindeki “Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi” nin açılış törenine, Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nun yanı sıra, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur TOPARLAK, Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir SEÇİL, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın ŞAŞMAZ, Altınordu Belediyesi Meclis Üyeleri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU; “Milletimizin Gönlünü Açıyoruz” 

“Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi” projesinin açılış töreninde bir konuşma yapan Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, projenin önemine değinerek, “ Biz burada küçük bir yapıyı açmıyoruz, aslında milletimizin gönlünü açıyoruz” dedi. 

Proje sayesinde atıl kalan kitap ve oyuncakların değerlendirileceğini ifade eden Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, “Bizim için değersiz, önemini kaybetmiş, evimizde, dolaplarımızda, kütüphanemizdeki birçok materyal başkaları için son derece önemli bir ihtiyaç olabilir. Bunları paylaşmak ve çevremizdeki insanların farkında olmak önemli. Biz bunu açıyoruz aslında. Fakir, fukara, ihtiyaç sahibi çocuklar, ihtiyaçlarını nerede, nasıl temin ederler, bizim buna bir katkımız var mı, yaşlıya, özürlüye bu konuda duyarlık olmak lazım. Bu iş sadece organizasyon meselesi, bu sadece bir örnek. İnsanlarımızı duyarlı olmaya, çevresinin farkında olmaya bir teşvik bu sadece. Biz küçücük bir şey açmıyoruz. İnsanlarımızın kalbini, gönlünü yardım yapma dürtülerine açıyoruz. İnşallah devamı gelir. Bu vesileyle değerli başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Altınordu Belediye Başkanı TEKİNTAŞ; “Bilgi Çok Önemli Bir Hazine” 

“Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi” projesinin, Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulunda Anasınıfı öğretmeni olarak görev yapan Güliz Karaca tarafından kendisine önerildiğini belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, “Paylaşımı sağlayabilmek adına bize özellikle sunulan bir proje içerisinden çok önem verdiğimiz bir uygulamayı, bugün bir tanesini 19 Eylül ilkokulumuzun önünde, bir diğerini de İsmetpaşa caddemiz üzerinde şimdilik hayata geçirmiş oluyoruz. İnşallah beğeni bulacağına inandığımız bu çalışmamızın daha sonra yaygınlaşmasını sağlayacağız. Bugün meclis üyelerimizle beraber toplantımızı icra ederken de ifade ettim. İşimiz sadece yol yapmak, altyapı oluşturmak veya farklı bir görsellik oluşturmaktan çok daha öte, hem sosyal projeleri hayata geçirmek, hem hayatı kolaylaştıracak altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürebilmek. Ben de özellikle bu milletin hak ettiği geleceği inşa etmek üzere Altınordu ilçemizi, Büyükşehir Belediyemizi turizmin geleceği olarak hazırlayabilmek. Ama en önemlisi bilgi. Bilgi çok önemli bir hazine. Bu hazineyi de elde edebilmemiz için bu kaynaklara ihtiyacımız var. Öğrencilerimizle zaman zaman bir araya geldiğimizde daha fazla mutlu olduğumuz tablo okuyor olmaları bilgili olmaları. Güliz Karaca hanım efendi Hamdullah Suphi Ortaokulumuzun anasınıfı bünyesinde öğretmen olarak görev yapıyor. O anasınıfındaki çocuklarımızla beraber bize geldiler. Bu projeyi bizlere sundular. Bu vesileyle özellikle okumaya duyarlı kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından, Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, protokol mensupları, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından “Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi”ne kullanılmış kitap ve oyuncak atıldı.