Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU TURSAB DERGİSİ’NDE

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin aylık dergisi TÜRSAB’da Ordu’ya 8 sayfa ayrılarak, etkin bir tanıtım yapıldı. 

“Ordu’ya 8 Sayfada Yer Verildi” 

Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nun, Ordu’da turizm hareketliliği sağlamak amacıyla başlattığı tanıtım atağı kapsamında Ordu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB’ın, Türkiye genelindeki seyahat acentelerine dağıtılan, turizmle ilgili her türlü noktaya ulaştırılan 64 sayfalık derginin Mart sayısında 18. Sayfadan 25. sayfaya kadar Ordu’ya oldukça geniş yer verildi. 

“Ordu’nun Tanıtılması, Turizm Şehri Olma Yolunda Önemli Katkı Sağlayacak”
 
“Dereleri, yaylaları, tarihi yapıları, fındıktan hamsiye Karadeniz’in özgün lezzetleri, denizle kucak kucağa, doğanın benzersiz görüntüleri ‘peştamalı yeşil, gözleri mavi kent’ ‘Türkiye’de ilk dere turizmi’, ‘Ordu’nun dereleri turizme kazandırılacak’, ’Türkiye’nin en uzun kanyonu Çamaşta, ‘Yüksek yüksek tepelere ev kurulacak’, ’Balıkçılık ve yaban hayatının başkenti olacak’, ‘Fındığın başkenti’, ‘Boztepe’, ‘Kent merkezinin zenginlikleri’, ’Neler yemeli, neler almalı ‘ başlığıyla yer alan Ordu’nun bütün güzelliklerinin yazı ve fotoğraflarla tanıtımının yapıldığı Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin dergisi, ilimize tanıtım açısından önemli bir ivme kazandırmıştır” diyen Vali BALKANLIOĞLU, “Ülkemizin turizm politikalarının geliştirilmesinde ve turizm yatırımlarında önemli bir görev üstlenen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)'nce aylık olarak çıkarılan derginin Mart sayısında ilimizin tarihi, turistik ve kültürel değerlerine geniş yer verildi. İlimizin turizm alanında gelişmesi ve kalkınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TÜRSAB Dergisinde geniş bir şekilde yer verilmesi ve Ordu’nun tanıtılması, ilimizin turizm şehri olma yolunda önemli katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu. 

“Ordu Bir Huzur Şehri” 

Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, TÜRSAB dergisinde yer alan makalesinde, Ordu’nun doğal ve tarihi değerleri ile ilgili ”Allah Ordu’ya güzellikler bahşetmiş, masmavi deniz, yemyeşil dağlar, derin vadiler, ürkütücü kanyonlar, serin yaylalar. Ordu’da, yayla hususunda Türkiye’nin 24 adet tescilli kültür ve turizm merkezi var. Ordu’da, Karadeniz otoyolu sahilden geçmedi bu yüzden kıyılarımız eskisi gibi pırıl pırıl deniz, dantel gibi koylar, balık zengini sofralar var. Yöre insanımızın misafirperverliğini herkesin görmesini isteriz. Burası bir huzur şehri. Karadeniz turuna çıkanlar Ordu’yu atlamasınlar, gezileri eksik kalacak yoksa” diye konuştu.