Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü Mesajı (18.03.2016)

Milletimizin şanlı tarihinin övünç kaynaklarından biri olan Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünü büyük bir gurur ve saygı ile idrak etmenin sevinci içindeyiz.

 

Şehadet mertebesi bizim ulusumuz için en kutsi mertebelerden biridir. Vatan uğruna gözünü dahi kırpmadan canını feda eden ecdadımız bizlerin nazarında hiçbir zaman değerini ve hatırasını yitirmeyecektir.

 

Milletçe bizi bir arada tutan güçlü kılan, bizi “biz” yapan “Çanakkale Ruhu”ndan başka bir şey değildir. Düşmanı dize getiren fedakarlık, sabır, serden geçme, mutlak zafere olan inanç, bizi bugünlere taşımış, yarınlara da taşıyacaktır. Türk Milleti ilelebet muhafaza ve müdafaa olunacaktır.

 

Bu zaferde emeği olan aziz şehitlerimiz ve onlarla beraber olağanüstü emek ve sabırla zaferi nakış gibi işleyen Milli Mücadelenin isimsiz kahramanları dünya durdukça yad edilecek, minnetle anılacaktır.

 

Son dönemde ülkece yaşamış olduğumuz elim hadiseler neticesinde şehadet haberleri almış olmanın da üzüntüsü içindeyiz.  Bu durumun bir an evvel son bulmasını, yürekten dilemekle beraber şehitlerimizin acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümü vesilesi ile başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarını ve aziz vatanımızın bekası için mücadele eden şehit ve gazi tüm ecdadımızı en derin ve samimi hislerle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

 

İrfan BALKANLIOĞLU

Ordu Valisi