Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ANADOLU JET MAGAZİN İLE PLATİN DERGİSİ MART SAYISINI ORDU'YA AYIRDI (09.03.2016)

AnadoluJet Magazin Dergisi, Mart  sayısında  Ordu’ya  yer verdi ve Ordu’yu  kapağına taşıdı.

Anadolu Jet firmasının aylık yayın organı olan AnadoluJet Magazin Dergisi’nin Mart  sayısında  7 sayfa yer alan  Ordu, aynı zamanda derginin kapağında da  Ulugöl’ün muhteşem güzelliğinin yer aldığı bir fotoğraf karesinde  “48  Saatte  Ordu-Giresun” başlığıyla yer aldı.

Ordu’yu  tüm yönleriyle  tanıtmaya çalıştıklarını  söyleyen ve etkin bir  tanıtım yapabilmenin yollarından birisinin de medya olduğunu belirten Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, THY’nin yan kuruluşu olan AnadoluJet firmasının çıkardığı “AnadoluJet Magazin” dergisinin Mart sayısında Ordu’ya geniş yer verildiğini söyledi.

Türkiye'nin önemli havayolu şirketlerinden birisi olan AnadoluJet'in her ay farklı şehirlerde uygulamaya koyduğu "Avantaj Rotası" nın Mart ayında Ordu'ya özel kampanya düzenlediğini hatırlatan Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun AnadoluJet Magazin dergisinde ‘48 saatte Ordu-Giresun’ sloganıyla tanıtımının yapıldığını, şehirdeki oteller, restoranlar ve yöresel yiyeceklerin bulunduğu mekanlar ile gezilecek yerlerin sunulduğunu ifade etti.

Derginin  kapağında Gölköy ilçe merkezine 17 kilometre mesafede bulunan, gür orman örtüsünün içine saklanmış göl, “tabiat parkı” statüsüne sahip, büyük ilgi  gören önemli bir ziyaret noktası olan Ulugöl’ün yer aldığını kaydeden Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, “Anadolujet firmasının aylık yayın organı olan AnadoluJet Magazin Dergisi’nde Ordu’ya yer verilmesi ve tanıtılması, Ordu’ya olan ilgiyi de artıracaktır” diyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Bahar geliyor. Doğanın tüm cömertliğini sergilediği, her yanı mavi ve yeşille bezeli olan Ordu ve Giresun keyifli geziler için denizin üstüne inşa edilen havalimanı ile sizi bekliyor” başlığının yer aldığı AnadoluJet Magazin dergisinde, Ordu ile ilgili yer alan haber şöyle:

“ Deniz seviyesinden 450 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ye teleferikle çıkıp eşsiz güzellikteki doğanın keyfini çıkarıyoruz. Seyahat dergilerinde gördüğümüz o muhteşem denizleri aratmayacak güzellikte Ordu’nun denizi. Sahil yolu üzerinde bulunan ve bugün kültür merkezi olarak kullanılan, tarihi 19. yüzyıla dayanan Taşbaşı Kilisesi de size  harika bir Ordu manzarası sunacak. Eski evlere meraklıysanız Menekşe Sokak’taki restore edilmiş eski Ordu evlerini de görmeden geçmeyin. Geçtiğimiz yıl binlerce turisti ağırlayan Yason Burnu’na da mutlaka uğrayın. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği, Karadeniz’de gün batımının en iyi izlendiği yerlerden biri. Altın Post efsanesinin geçtiği yarımadada 1869 yılında yapılmış bir kilise yer alıyor. Burayı da gezdikten sonra çimlere uzanıp gün batımını izleyebilirsiniz. Yason’a giderken sizi önce farklı kuş türlerinin yaşadığı Hoynat Adası karşılayacak. Adanın cezbedici manzarası fotoğraf çekmek için ideal. Akşam farklı bir güzelliğe bürünen Ordu’da, Sırrı Paşa ve İsmet Paşa caddeleri, şehrin kalabalığını görebileceğiniz, kendinizi hayatın içinde hissedebileceğiniz yerler. Akşam yemeğini ise efsane olmuş Ordu tostuna ayırın.”

Diğer taraftan Türkiye'nin önemli ekonomi dergileri arasında gösterilen Platin Dergisi de Mart  ayı sayısında Ordu’ya yer verdi.

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu ile yapılan röportaja geniş yer verilen dergide Vali Blkanlıoğlu, Ordu’nun turizm çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. ”Ordu’nun turizm  hedefi 1 Milyon Turist ağırlamak diyen Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, ”Ordu büyüleyici bir güzelliğe sahip. Ordu’nun güzelliklerinin herkes tarafından bilinip, görülmesini istiyoruz. Bu amaçla Ordu’nun turizmde bir marka kent olması için yoğun bir çalışma faaliyeti içindeyiz” dedi.

 

Ordu- Giresun havalimanının açılmasının turizme büyük katkı sağladığını belirten Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, turizmde ulaşımın önemine değindi ve Karadeniz-Akdeniz yolu ile Ordu çevre yolu’nda da çalışmaların devam ettiğini, tamamlandığında ulaşımda büyük rahatlama yaşanacağını vurguladı.

Ordu’da devam eden ve projesi yapılan yatırımlarla tüm kamu kurum ve kuruluşların, müteşebbislerin katkıları ile Ordu’nun baş döndürücü bir hızla gelişeceğine dikkat çeken Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun Karadeniz havzasının en önemli turizm potansiyeline sahip sahil şehri haline geleceğini sözlerine ekledi.

HABER TARİHİ VE KAYNAĞI: 29.03.2016-ORDU VALİLİĞİ