Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU; KANAL 7 TV'NİN HABER PROGRAMLARINDA TANITILACAK ( 21.10.2015 )

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Ordu’ya gelen Kanal 7 televizyonunun haber editörü Esra Ketenci Çelebioğlu, Ordu’nun tanıtımına yönelik haber çalışmaları yaptı.

3 gündür Ordu’nun değişik yörelerinde çekimler yapan Kanal 7 Haber Editörü Esra Ketenci Çelebioğlu, Kameraman Fatih Ayaz ile birlikte, Boztepe, teleferik, Gölköy Ulugöl, Ordu’da balcılık, çilek yetiştiriciliği, Ordu’nun turizmi ve tanıtım faaliyetlerine yönelik haber çekimi gerçekleştirdi.

Kanal 7 Haber Editörü Esra Ketenci Çelebioğlu, yaptıkları çekimler sonrasında Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu ile de bir söyleşi yaptı.

“Ordu çok güzel bir vilayet. Ordu’nun her mevsimi birbirinden güzel. Baharı ise ayrı bir güzellikte. Baharda yaylalarda orman gülleri açıyor. Sanki dağlara parfüm sıkılmış sarı ve mor renkte insan boyuna yakın rengarenk çiçekler yaylaları kaplıyor. Deniz kenarları ayrı güzel biliyorsunuz. Ordu’da sahil yolu sahilin kenarını doldurmak suretiyle geçmediği için tünellerle, viyadüklerle arkadan geçtiğinden milyonlarca yılda oluşan güzelim koylar duruyor. Sonbaharda da yapraklar değişik renklerde sarıdan kızıla doğru renk cümbüşüdür. Güneş vurduğu zaman sisli havalar kendine özgü bir ambiyans yaratıyor” diyerek, söyleşisine başlayan Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, “Ordu, gezmeye görmeye değer son derece güzel bir il. Dünyada 3 tane, Türkiye’de ise ilk Ordu’da yapılan denize dolgu havalimanımız ise ülkemizin iftiharı. Karadeniz’de güzellik namına ne varsa, Ordu’da fazlasıyla mevcut. Sporun her çeşidi var burada. Teleferikle Boztepe’ye çıktığınızda buradan yamaç paraşütüyle kendinizi denizin ve Ordu’nun şahane manzarasının üzerine bırakabilirsiniz. Dağdaki ve ormanlardaki güzelliklerimiz neyse denizin altında da devam ediyor. Ordu’ya gelen insanlar tamamen natürel yiyeceklerle karınlarını doyurabilirler. Doğal otlar nefis yemeklere dönüştürülüyor. Ordu’nun özelliği senenin 365 günü taze balık yiyebilme imkanına sahip olmanız. Ordu’nun en az 100 km boyunca İstanbul Boğazı güzelliğinde harika manzarası var. Ağaçların arasında kuş sesleriyle butik otellerde doğal yiyeceklerle iç ve dış arınma sağlayıp buradan ayrılırsınız” şeklinde konuştu.

1,5 yıldır Ordu Valiliği görevinde bulunduğunu söyleyen Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, “Ordu’yu çok sevdim. Tanıdıkça daha fazla seviyorum ve bağlanıyorum. Memleketimizde ne kadar güzel köşeler varmış, biz hiç farkında değiliz. Bu tür güzellikleri görmek için insanlarımız bazen 10 bin kilometre uzağa gidiyor. Ordu’yu gördükleri zaman ‘Burası İsviçre’den, Alpler’den de güzel. Cennet gibi. Şelaleler, göletler ve derin sular’ diyerek şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Karadeniz son dönemlerde turizmde atılım yaptı. Arap yatırımcılar gelerek mülk aldı. Değişik yatırım alternatifleri üzerinde bizlerle görüşen insanlar var. Önümüzdeki dönem, turizmin gözdesi bir il olacak Ordu” dedi.

5 Kasım tarihinde 75 Arap gazetecinin Ordu’ya geleceğini 6 gün süresince Ordu’da ağırlanacaklarını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Ordu’da güzellik namına ne varsa göstereceğiz. Herkesi Ordu’ya davet ediyoruz” diye konuştu ve Kanal 7 Haber ekibine teşekkür etti.

Kanal 7 Haber Editörü Esra Ketenci Çelebioğlu ise, gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu'na teşekkür ederek, ”Ordu’yu çok iyi tanıtıyorsunuz. Bizlerde sizi yakından takip ediyoruz. Biz, sonbaharda Ordu’ya geldik ve bu muhteşem güzelliğe hayran kaldık. İnsanlar yaz biti diye üzülmesin. Çünkü, Ordu, sonbaharda çok daha farklı bir güzellik sunuyor. Kanal 7 Haber olarak herkesi bu güzel şehre davet ediyoruz” dedi.

Ordu’nun tarihi ve Boztepe, Yason, Çiseli şelalesi başta olmak üzere değişik noktalarda turistik mekanlarında çekimlerini tamamlayan Kanal 7 haber ekibi önümüzdeki günlerde haber bültenlerinde Ordu’ya geniş olarak yer verecek.

Haber Tarihi: 21.10.2015,Haber Kaynağı: Ordu Valiliği