Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“YOLDAN ÇIK” PROGRAMI, ORDU’YU TANITACAK

Ordu’da turizmi geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, TRT Haber kanalında yayınlanan “Yoldan Çık” programı çekim ekibi Ordu’ya geldi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Ordu’ya gelen “Yoldan Çık” programı çekim ekibi, 4 gündür Ordu’nun çeşitli yörelerinde çekimler yapıyor.

Yapımcı-Yönetmen Özgür Koç ve kameramanlar Onur Erdeniz, Serkan Demirel’den oluşan “Yoldan Çık” program ekibi, 4 gündür Ordu’nun tarihi, turistik mekanlarında çekimler yapıyor. Ordu’yu tüm yönleriyle tanıtacak programın çekimlerinde, farklı çekim teknikleri kullanılıyor.

“Yoldan Çık” televizyon programının Ordu çekimleri hakkında açıklamada bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Yüksek bir turizm potansiyeline sahip olan Ordu’nun, turizm pastasından yeterli düzeyde pay alabilmesini sağlamak ve Ordu’da bir turizm hareketliliği oluşturabilmek için tanıtım faaliyetlerine önem veriyoruz. Tanıtım için de en önemli etken, izlenme oranları yüksek olan televizyon programlarının Ordu’da çekimlerinin yapılmasını sağlayabilmektir. Biz de ulusal televizyon kanallarımızda yayınlanan gezi, kültür, sanat ve yemek programlarının yapımcılarıyla temas kurarak, onları Ordu’ya davet ediyoruz. Bu tür programların Ordu’da çekimler yapmasını ve bölümler halinde yayınlanmasını sağlıyoruz. Bunun da Ordu’nun tanıtımında etkili olduğunu görüyoruz. Zira, bu yaz sezonunda Ordu’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısında önemli ölçüde artış gözlemlendi. Otellerimiz ve konaklama tesislerimizdeki doluluk oranları arttı. Ordu’da bir turizm harekeliliği oluştu. Bunu daha da artırmak için tanıtım faaliyetlerimi sürdüreceğiz. Davetimiz üzerine Ordu’ya gelen ve başta TRT Haber ve TRT’nin diğer kanallarında yayınlanacak olan ‘Yoldan Çık’ program ekibi 4 gündür Ordu’nun değişik yörelerinde çekimler yapıyorlar. Arkadaşlarımızın rehberliğinde bu çekimler 1-2 gün daha devam edecek. Çok güzel bir program olacağını ümit ediyorum” dedi. 

Türkiye içinde yer alan ve kahverengi tabela statüsünde koruma altında bulunan tarihi ve turistik yerleri, farklı çekim teknikleri ve bakış açısıyla ekrana taşıyan “Yoldan Çık” programı, anlatılan bölgenin tarihi geçmişinden, bugün geldiği noktaya kadar yaşanan olayları ekrana yansıtıyor. 

Kültürel farklılıkları ve yöresel zenginlikleri akıcı bir anlatımla sunan program, zengin hava çekimleriyle de dikkat çekiyor. “Yoldan Çık” programının Ordu çekimleri, 5 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 22.21’te TRT Haber kanalında yayınlanacak. Programın, tekrarları ise TRT HD, TRT Belgesel ve TRT Türkü kanallarında değişik tarihlerde ekranlara gelecek.
src=http://yonetim.kultur.gov.tr/Resim/Resim.aspx?Anah=137315src=http://yonetim.kultur.gov.tr/Resim/Resim.aspx?Anah=137313src=http://yonetim.kultur.gov.tr/Resim/Resim.aspx?Anah=137314src=http://yonetim.kultur.gov.tr/Resim/Resim.aspx?Anah=137316