Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDEN MUHTEŞEM KONSER

Ordu Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Bir Meşk Akşam'ında Amatör Solistler Eşliğinde Her Telden Melodilerle Bahar Konseri” düzenlendi.

Ordu Kültür Sanat Merkezi Büyük Salon’da gerçekleştirilen konsere, Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, ODÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sabri Yener, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ile çok sayıda davetli katıldı.

Şef Tunca Gönül yönetimindeki Türk Sanat Müziği topluluğu konserinde, Emine Vildan Yeşiltepe, Arzu Duyar, Sevda Savaşkan, Emin Şentürk, Murat Bulut, Doğan Yiğit, Engin Öztürk, Bülent Yurt, Nazan Güney, Naci Karakelle, Metin Koç, Belgin Başar ve Ünal Kargı solist olarak yer aldı.

İki bölüm halinde gerçekleşen “Bir Meşk Akşam'ında Amatör Solistler Eşliğinde Her Telden Melodilerle Bahar Konseri" programında, Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel eserleri koro ve solistler tarafından seslendirildi.

Programın ikinci bölümünde Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu sevdiği şarkılardan birisi olan “Güller Arasında” adlı eser, Şef Tunca Gönül Tarafından seslendirildi.

Türk Sanat Müziği koro ekibini kutlayan Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Ziya Osman Saba’ya ait bir şiir okudu. 

"Müzik ruhun gıdasıdır" diyen Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, seslendirilen güzel eserlerle güzel bir akşam geçirdik. Çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Ordu’yla ilgili yapılan tanıtım faaliyetlerinden de bahseden Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, "Ordu’yu tanıdıkça daha çok sevmeye başladık. Memleketiniz cennet gibi kıymetini bilin. Bizler de Ordu’nun tanıtımı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arap turistlere ‘dünyada cenneti görmek istiyorsanız Ordu’ya gelin’ çağrısında bulunuyoruz. Ordu, hem güzelliği, hem de sanata ve sanatçıya verdiği değerle farkını gösteren bir il. Hepinize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ordu Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Bir Meşk Akşam'ında Amatör Solistler Eşliğinde Her Telden Melodilerle Bahar Konseri" geceye katılan davetliler tarafından da büyük bir beğeniyle izlendi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Haber Tarihi: 12 Haziran 2015 Cuma

Haber Kaynağı: Ordu Valiliği

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------