Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

GAZİ İL HALK KÜTÜPHANESİNDE YENİ OKUMA SALONU AÇILDI

Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi yeni okuma salonu Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu’nun katılımıyla hizmete girdi.

Açılışa, Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sevim Gürdal, Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil ve davetliler katıldı.

Ordu Kültür Sanat Merkezi B Blok bölümünde hizmete devam eden, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı en büyük kütüphanelerden biri olma özelliğine sahip olan ve aynı anda 350 kişiye hizmet veren Gazi İl Halk Kütüphanesi yeni okuma salonunun açılışında bir konuşma yapan Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu, ”Kitap okumayan bir millet haline dönüştük. Ancak, sevindirici olan Ordu’da kitap okuyanların olması. İlimizde ‘Ordu Okuyor Kampanyası’ ve ‘Ben de Başarabilirim Projesi’ kapsamında 45 bin kitap okundu. Okullarda öğrencilerimiz okudukları kitapları tiyatro gösterisi ile bizlere sundular. Burada da çok güzel bir kütüphane açılmış. Her gün dolu olması sevindirici. Çocuklar hem kitaplardan istifade ediyorlar, hem de üniversite sınavına hazırlanırken uygun bir ortamda daha rahat çalışma imkanı buluyorlar” diye konuştu.

Atıl durumda olan bodrum katın güzel bir şekilde dizayn edilerek, okuma salonuna dönüştürüldüğünü belirten Vali Balkanlıoğlu, ”Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu, açılışın ardından hizmete açılan ek salonu kütüphaneyi gezerek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’dan bilgi aldı.

Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi, yaklaşık 70 bin kitabın üzerinde 10 binlerce okuyucuya hizmet veriyor.