Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU TATİLİ KAZANAN ARAP AİLELER SAYIN VALİMİZİ ZİYARET ETTİ

Arabistan’da bir yarışmaya katılan ve Ordu tatili kazanan 2 Arap aile Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Arabistan’ın Başkenti Riyad’da bir radyoda düzenlenen ve THY sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmaya katılan ve Ordu ile ilgili yöneltilen sorulara doğru yanıtlar vererek Ordu tatili kazanan Mohammed Qutub, Yazan Qutub, Tahani Jamal, Faisal Aldossary, Wafa Aldossary’i makamında kabul eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, ”Ordu Karadeniz’in ve Türkiye’nin en güzel ili. Buradan ayrılırken Ordu cennet diyeceksiniz buna eminim. Dünyada cenneti görmek isteyen mutlaka Ordu’ya gelip, görmesi gerekiyor. İlimizin tüm güzelliklerini görmenizi ve yakınlarınıza da Ordu’yu anlatmanızı istiyoruz. Ordu, denizi, yeşilliği, yaylaları, tarihi ve kültürü ile görülmesi gereken nadir illerden birisi.Sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ordu-Giresun Havalimanın açılmasıyla birlikte turizmde bir hareketlilik başladığını kaydeden Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu,”Havalimanı Ordu ekonomisini canlandıracak. Arap turistlerimiz de gelmeye başladı.Havalimanı Ordu’nun bir marka kent olmasında büyük katkı sağlayacak”dedi.

Ordu’yu çok beğendiklerini ve hayran kaldıklarını belirten Arap aileler, ”Ordu, Sayın Vali’nin dediği gibi gerçekten cennet gibi bir yer” diyerek, duygularını dile getirdiler ve Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu’na misafirperverliği ve yakın ilgisinden dolayı teşekkürlerini sundular.

 

Haber Kaynağı: Ordu Valiliği, www.ordu.gov.tr

Haber Tarihi: 01 Haziran 2015 Pazartesi Saat:17.20